Ćwiczenia na smukłą talię

smukła talia

Poprzez smukłą talie sylwetka sprawia wrażenie znacznie szczuplejszej. Po wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń na talię oraz odpowiedniej diety jesteś w stanie ukształtować swoje ciało w taki sposób aby wyglądało olśniewająco.

Za ukształtowanie talii odpowiedni jest poprzeczny mięsień brzucha, dobry trening właśnie na tą część ciała składa się z 15 powtórzeń po 1-2 serie dla początkujących a dla zaawansowanych od 15-20 powtórzeń po 3-4 serie.

 

Ćwiczenia na szczupłą talię

 

Skłony ze stania – podczas tego ćwiczenia stajemy w rozkroku z wyprostowanymi nogami po czym skłaniamy się w przód a następnie kolejno do każdej nogi po czym wychylamy się maksymalnie w prawo oraz w lewo

 • Skłony z siadu skrzyżnego –  tutaj pozycją wyjściową jest siad na równym podłożu „po turecku”. Następnie uginamy ręce w łokciach i przyciągamy je równolegle do tułowia. Podczas wykonywania skłonu staramy się dotknąć ugiętymi łokciami ud.

 

 • Skłony z siadu z wyprostowanymi nogami – siadamy na równym podłożu u wyciągamy wyprostowane nogi w przód po czym staramy się skłonić w taki sposób by rękami złapać się za stopy a głową dotknąć kolan nie uginając przy tym nóg.

 

 • Nożyce pionowe – podczas leżenia na plecach z rękami ułożonymi obok tułowia wymachujemy obiema nogami równocześnie w górę i w dół nie dotykając  przy tym ziemi. Należy pamiętać, że gdy lewa noga idzie w górę to prawa spada w dół.

 

 • Nożyce ze staniem – wymachujemy równocześnie obiema nogami w prawo i w lewo tak aby krzyżowały się one w kostkach. Podobna zasada jak w poprzednim ćwiczeniu, gdy prawa noga idzie w lewo to lewa noga idzie w prawo.

 

 • Nożyce okrężne – podczas tego ćwiczenia jedną z nóg trzymamy w powietrzy nieruchomo zaś drugą okrążamy nogę maksymalnie od góry po czym wracamy do pozycji wyjściowej i zaczynamy od dołu.

 

 • Unoszenie nóg – podczas leżenia na plecach na ziemi z rękami wyciągniętymi wzdłuż tułowia oraz prostymi nogami podnosimy obie nogi złączone maksymalnie do góry i staramy się wytrzymać w takiej pozycji 3 sekundy po czym opuszczamy nogi na ziemie.

 

 • Przyciąganie nóg do klatki piersiowej –  w tym ćwiczeniu kładziemy się na plecach oraz podpieramy się łokciami . Ćwiczenie polega na przyciągnięciu raz jednej raz drugiej nogi do klatki piersiowej. Należy pamiętać aby nogi były ugięte w kolanie.

 

 • Brzuszki skośne – podczas tego ćwiczenia kładziemy się na plecach z wyprostowanymi nogami. Splatamy ręce na karku i staramy się podnosić w taki sposób aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana i odwrotnie.

 

 • Odchylanie  – siadamy na podłodze z wyprostowanymi nogami skrzyżowanymi i zaplatamy ręce na karku  tak jak ja w ćwiczeniu powyżej.  W tym ćwiczeniu odchylamy się maksymalnie do tyłu jednak nie możemy stracić równowagi.

2 odpowiedzi do artykułu “Ćwiczenia na smukłą talię

 1. Tom

  Ostatnie cwiczenia na talie osy to skrety. Dzieki nim zostanie na dlugo zachowana szczupla sylwetka. Przyjmij postawe kleczaca. Rece rozloz na boki. Nastepnie, lekko odchylajac sie do tylu, staraj sie dotknac lewa reka prawej stopy, a prawa reka lewej stopy. Cwiczenie powtorz po 10 razy na kazdej ze stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *