Filiżanki do kawy i herbaty – czym się różnią?

Miłośnicy kawy i herbaty! Skoro już tutaj trafiliście… zapewne przymierzacie się do zakupu kompletu filiżanek. Wydawać by się to mogło dość proste, a jednak! Filiżanki do kawy i herbaty różnią się nie tylko kształtem, lecz także rozmiarem. Jaka filiżanka sprawdzi się najlepiej i czym kierować się przy wyborze konkretnego rozwiązania? Sprawdzamy!

Filiżanki do kawy i herbaty – co warto wiedzieć?

Mamy świadomość, iż nie wszyscy smakosze kawy i herbaty zwracają uwagę na dobór odpowiedniej filiżanki. Być może wynika to z tego, iż filiżanki na pozór zbyt wiele się nie różnią. Zwykle bardziej skupiamy się na efektownym podaniu i wyjątkowym smaku napoju aniżeli serwowaniu go w konkretnym rodzaju zastawy. Niemniej jednak ma to ogromne znaczenie! Odpowiednio dobrana filiżanka podbije smak gorącego napoju i zachwyci podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy…

Czy wiedzieliście, że filiżanki reklamowe to jeden z częściej wybieranych gadżetów reklamowych? Wyjątkowe filiżanki reklamowe, które znajdziesz tutaj – https://ceramika-reklamowa.com.pl/k/filizanki-reklamowe/ – to idealna propozycja na upominek dla szczególnego kontrahenta. Nie przedłużając… Czym różnią się filiżanki do kawy i herbaty?

Filiżanki do herbaty

Klasyczne filiżanki do herbaty charakteryzują się przede wszystkim rozszerzającym się ku górze kształtem. Bardzo często mają lekko pękaty brzeg, który dodaje im odrobiny wyjątkowości. Nie bez powodu o tym wspominamy… Wybierając komplet filiżanek, warto postawić na porcelanę. I choć może wydawać wam się dość krucha i delikatna, cienkie tworzywo podkreśli smak i aromat waszego ulubionego napoju. Porcelana jest przyjemna w dotyku, łatwo się myje, a co za tym idzie, nie pozostanie na niej żaden osad. Co więcej, jest niezwykle elegancka, tym samym pozwoli delektować się wieczorną herbatką. Czego bowiem chcieć więcej?

Filiżanki do kawy

I tutaj pojawiają się pierwsze schodki… W przypadku kawy podział filiżanek jest nieco bardziej urozmaicony, tym samym każda kawa wymaga innej filiżanki. My jednak skupimy się na kilku podstawowych rodzajach. Oto one!

  • Espresso – królowa wśród kaw. Mocna, a zarazem niezwykle wyrazista. Filiżanki do espresso są zawsze o wiele mniejsze. Zwykle mają pojemność około 100ml. Co istotne, powinny być wykonane z grubego tworzywa, aby dobrze trzymały ciepło.
  • Americano – w tym przypadku mamy do czynienia z klasyczną filiżanką o nieco szerszym brzegu, która bardzo często jest zastępowana kubkiem.
  • Cappucino – filiżanka do cappucino to coś znacznie więcej aniżeli zwykła filiżanka. Jej specyficzny kształt ma za zadanie podkreślić kremową piankę charakterystyczną dla tego rodzaju kawy. Filiżanki do cappucino są bardzo eleganckie, a zarazem praktyczne. Jeśli na co dzień wybierasz delikatne cappucino, możesz pokusić się o komplet nietuzinkowych filiżanek.
  • Caffe latte – kawa idealna na wieczór, a jednocześnie tak niesamowita. Latte powinno zostać zaserwowane w specjalnej przezroczystej szklance rozszerzającej się ku górze. Tym sposobem podbijemy efekt trzech różnych warstw i nadamy tak zwykłemu napojowi niezwykłości. Caffe latte wręcz prosi się o ładne podanie!

Wybór odpowiedniej filiżanki do kawy czy herbaty ma tak samo duże znaczenie, jak dobór kieliszków do wina białego czy czerwonego. Mamy nadzieję, że od teraz bez większych trudności rozróżnicie filiżankę do kawy i herbaty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.