Ćwiczenia na dolne partie brzucha

Young sexy woman in bikini

Rozpoczynając treningi na płaski brzuch warto uzbroić się w dużą cierpliwość ponieważ nawet najmniejsze efekty widoczne są po dość długim czasie.

Ćwiczenia na płaski brzuch należy wykonywać nie mniej niż 20 minut. To właśnie przez ten czas mięśnie brzucha są w stanie odpowiednio się rozgrzać oraz pracować na tyle mocno aby wzmocnić się. Mięśnie te są jedynymi, które można trenować codziennie, jeżeli chcemy mieć płaski brzuch należy wykorzystać ten potencjał.

Przykład ćwiczenia na dolne partie brzucha

W pozycji leżącej należy zgiąć obie ręce oraz założyć je za głowę, również należy zgiąć nogi w kolanach i ugiąć je w górę. W takiej pozycji przyciągamy kolana do klatki piersiowej oraz unosimy głowę na kilka centymetrów. Podczas podnoszenia nóg ważne jest aby podnieść również pośladki (w jak najwyższym stopniu). Podczas całego ćwiczenia należy balansować ciałem unosząc jednocześnie tułów. Pamiętaj również o tym aby ręce podtrzymywały głowę tak aby nie męczyć mięśni szyi. Ćwiczenie to należy powtórzyć 10 razy po czym zrobić minutę odpoczynku.

Dla uzyskania znacznie lepszych efektów podczas wykonywania tego ćwiczenia podciągamy nogi tak samo jak podczas normalnego ćwiczenia jednak przy opuszczaniu tułowia należy je wyprostować w kierunku podłogi nie zapominając o tym, aby głowa była lekko uniesiona na rękach.

Całe ćwiczenie wykonujemy w minimum pięciu seriach. Po kilkunastu dniach będzie to zajmowało mniej niż 20 minut, wtedy należy zwiększyć liczbę serii.

Twoje ćwiczenia mogą też wspomóc suplementy diety: http://www.i-apteka.pl/pol_m_Dieta-Odchudzanie-452.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.