Odchudzanie – ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu

Odchudzanie kojarzy nam się głównie ze spędzaniem wielu godzin na siłowniach lub w klubach fitness. Nie każdy znajdzie w swoim grafiku dostatecznie dużo czasu, aby móc regularnie chodzić na treningi.

Jako, że większość osób zdaje sobie sprawę z konieczności zachowania systematyczności to odpuści sobie jakąkolwiek aktywność fizyczną. To duży błąd! Wiele ćwiczeń jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Dzięki temu możemy trenować wtedy, gdy mamy wolny czas. Ćwiczenie bez wychodzenia z domu ma więcej zalet: nie płacimy za drogi karnet, nie musimy pokonujemy odległości do siłowni i nie zmagamy się z zawirowaniami pogodowymi.

Poznaj top 8 ćwiczeń na brzuch!

Trenowanie w domu nie zwalnia nas z konieczności wykonania rozgrzewki. Jest ona niezbędna, bo pozwala na rozruszanie mięśni i zmniejszenie ryzyka kontuzji. Standardowo są to ćwiczenia rozciągające, czyli skręty, skłony oraz kręcenie stawami. Przed rozpoczęciem treningu warto jest też wykonać 15 minutowy trening, który podniesie temperaturę ciała i pozwoli na spalenie największej ilości kalorii w późniejszych fazach.

Wchodzenie po schodach

Jest to ćwiczenie, które można wykonać w każdych warunkach. Domy prywatne zwykle mają schody prowadzące na piętro lub poddasze, a ludzie mieszkający w blokach mają dostęp do klatki schodowej. Intensywność treningu możemy dobierać poprzez długość wykroku. Na początku wykonujmy ćwiczenia pokonując za jednym razem tylko jeden schodek, w miarę nabierania wprawy będziemy mogli utrudnić sobie ćwiczenie pokonując dwa stopnie za jednym razem.

Dodatkowo za każdym razem, gdy mamy możliwość wybierajmy schody zamiast windy. Samo to pozwoli nam na spalenie 600 kcal dodatkowo w ciągu tygodnia!

Przysiad z wyskokiem

Złóż ręce za głową i wykonaj przysiad (uda powinny być ułożone równolegle do podłogi). Następnie wyskocz prostując nogi w locie. Lądowanie powinno odbyć się na lekko ugięte nogi oraz natychmiastowe przejście do pozycji wyjściowej. Takie ćwiczenie wykonuje na ilość powtórzeń w czasie. Na początek starajmy się zrobić jak najwięcej wyskoków w ciągu 30 sekund. Później ten czas należy rozszerzyć na miarę naszych możliwości.

Superpompki

Jest to modyfikacja bardzo popularnego ćwiczenia. Różnica polega na tym, że pozycją wyjściową jest stanie w pozycji wyprostowanej. Stojąc wykonaj skłon do przodu, aż dłonie dotkną podłoża. Stopniowo przesuwaj je po podłodze jednocześnie obniżając sylwetkę aż osiągniesz pozycję do klasycznej pompki. Wykonaj klasyczną pompkę a następnie doskocz stopami do linii dłoni i wstań. Powtarzaj kombinację w szybkim tempie przez 30 sekund. Odczekaj minutę i powtórz wszystkie ćwiczenia ponownie.

Więcej ćwiczeń w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.